Polska Sitemaps

tu jesteś płyty meblowe
kreska

Płyty Meblowe - produkcja mebli

fronty

Tworząc własną przestrzeń w domu czy w biurze, trzeba zadbać o funkcjonalność i ergonomię oraz estetykę. Do dyspozycji mamy wiele rodzajów materiałów, kolorów i technik wykończenia. Daje to nam nieprzebrane możliwości kreowania naszej przestrzeni. Jednym z rodzajów stosowanych pokryć płyty meblowych jest melamina. Budowane są z niej korpusy, drzwiczki i inne konstrukcje meblowe. Ciekawą odmianą w swojej strukturze i przebarwieniach jest laminat HPL. Laminat najczęściej wykorzystuje się na blaty. Wykonuje się z nich często części mebli jak np. drzwiczki by zwiększyć ich odporność użytkową. Oba materiały występują w różnych kolorach, grubości i fakturze w zależności od potrzeb.


Do bardziej reprezentacyjnych mebli, stosujemy okleiny naturalne czyli tzw. fornir. Materiał forniru może pochodzić z drzew krajowych (dąb, jesion, buk ..) lub drzew egzotycznych (venga, bambus, ..). kuchnia Fornir dla zabezpieczenia przed wilgocią czy zanieczyszczeniem można powierzchnię pokryć lakierem matowym lub z połyskiem. Daje nam to dodatkowe możliwości zastosowania mebli w tych pomieszczeniach, których występuje umiarkowana wilgotność. Uzyskujemy także niepowtarzalny produkt o walorach estetycznych.


Innym rodzajem wykończenia często spotykanym w meblach reprezentacyjnych czy kuchni jest lakierowane powierzchni dowolnym kolorem palety RAL w tym lakiery metalizowane. Końcowym zabiegiem jest polerowanie na wysoki połysk.


Występują jeszcze inne rodzaje materiałów którymi można pokryć meble. Takie jak spiek kwarcowy, żywice czy materiały pochodzenia organicznego. Można nawet pokusić się, o stwierdzenie, że możliwości jest bardzo wiele.


Aby dobrze ocenić jaki rodzaj materiałów zastosować zastanów się nad:


Jakie kolory lubisz lub jakie kolory widział byś w Twoim pomieszczeniu?

Zawsze warto przed wyborem wykonać aranżacje pomieszczenia. Daje to nam pewne wyobrażenie aranżowanej przestrzeni. Musisz się w niej czuć dobrze. Nie ma to jak barwy, których sprawiają dobry nastrój.

Jaką kolorystykę mebli posiadasz w Swoim pomieszczeniu lub firmie?

Czasami tworzenie na siłę innej kolorystyki mebli zaburza jednolity wizerunek pomieszczenia. Zawsze można wymienić same fronty szafek w pomieszczeniu na ten który obecnie wybierzesz. Uzyskasz wtedy pełna harmonie.

Jaki rodzaj funkcji mają spełniać meble?

Od rodzaju pomieszczenia zależy jaki materiał wykończeniowy można zastosować. Czasami w pomieszczeniu przechowuje się lub stosuje chemikalia (pracownie). Innym meble muszą być odporne na wyższą temperaturę. A jeszcze inne z racji że są przeznaczone do łazienki muszą być pokryte dodatkową warstwą lakieru bezbarwnego.


kreska

Płyta meblowa

Zobacz strony: płyty meblowe | laminaty | fornir | szkło

Google